• Aktualności

Wentylatory osiowe oraz wentylatory promieniowe to urządzenia mechaniczne wyposażone w zespół wirujących łopatek, które mają nadać bieg masom powietrza lub gazom. Na tym jednak ich podobieństwa się kończą. Różnice wynikające z budowy wirnika i sposobu nadawania ruchu sprawiają, że stosowane są w zupełnie różnych aplikacjach. Wentylator promieniowy a osiowy – poznaj ich charakterystykę.

Wiele osób zastanawia się, ile prądu pobiera klimatyzacja, błędnie zakładając, że koszty chłodzenia wiążą się z wysokimi miesięcznymi wydatkami. Tak naprawdę nowoczesne urządzenia przenośne i stacjonarne cechują się wysoką wydajnością oraz niskim zużyciem energii elektrycznej – i to również w trybie ogrzewania. Zatem jaki pobór prądu ma klimatyzacja i czy w realnym stopniu podwyższa comiesięczne rachunki.

Klimatyzacja ma wielkie znaczenie w obiektach mieszkalnych i przemysłowych: zapewnia odpowiednią temperaturę powietrza dla ludzi przebywających we wnętrzu, a także zwierząt lub przechowywanych towarów. Dlaczego wentylacja w budynku jest równie ważna? W poniższym tekście bliżej przyjrzymy się roli urządzeń do wentylacji – zachęcamy do lektury.

Wydawać by się mogło, że montaż klimatyzacji we własnym domu lub w biurze to zbędny wydatek. Nic bardziej mylnego. Urządzenia o optymalnej mocy w stosunku do wielkości pomieszczenia mogą poprawiać komfort życia, zwiększać efektywność w pracy, a także podnieść jakość powietrza. Ogromne znaczenie mają jednak ich parametry. Dowiedz się już dziś, jakie są rodzaje klimatyzacji i jaki model wybrać.

Mikroklimat w środowisku pracy to problem, jaki musi brać pod uwagę każdy przedsiębiorca i inwestor podczas projektowania budynków firmowych. Klimat wewnętrzny wpływa nie tylko na żywotność stosowanych narzędzi czy maszyn, ale przede wszystkim na zdrowie oraz samopoczucie zatrudnionych ludzi. Dowiedz się, jak wielkie znaczenie mają odpowiednie warunki w miejscu pracy.