• Aktualności

Klimatyzatory przenośne i stacjonarne są niezwykle popularne wśród osób prywatnych oraz przedsiębiorców. Wszyscy doceniają ich ponadprzeciętne możliwości schładzania każdego pomieszczenia czy funkcję użytkowania urządzenia w trybie ciągłym. Na rynku znajdziemy kilka modeli różniących się budową oraz wydajnością. Ich cechą wspólną jest generowany hałas o różnym natężeniu. Jaka głośność klimatyzacji jest odpowiednia? Odpowiadamy!

Wentylatory osiowe oraz wentylatory promieniowe to urządzenia mechaniczne wyposażone w zespół wirujących łopatek, które mają nadać bieg masom powietrza lub gazom. Na tym jednak ich podobieństwa się kończą. Różnice wynikające z budowy wirnika i sposobu nadawania ruchu sprawiają, że stosowane są w zupełnie różnych aplikacjach. Wentylator promieniowy a osiowy – poznaj ich charakterystykę.

Wiele osób zastanawia się, ile prądu pobiera klimatyzacja, błędnie zakładając, że koszty chłodzenia wiążą się z wysokimi miesięcznymi wydatkami. Tak naprawdę nowoczesne urządzenia przenośne i stacjonarne cechują się wysoką wydajnością oraz niskim zużyciem energii elektrycznej – i to również w trybie ogrzewania. Zatem jaki pobór prądu ma klimatyzacja i czy w realnym stopniu podwyższa comiesięczne rachunki.

Klimatyzacja ma wielkie znaczenie w obiektach mieszkalnych i przemysłowych: zapewnia odpowiednią temperaturę powietrza dla ludzi przebywających we wnętrzu, a także zwierząt lub przechowywanych towarów. Dlaczego wentylacja w budynku jest równie ważna? W poniższym tekście bliżej przyjrzymy się roli urządzeń do wentylacji – zachęcamy do lektury.

Wydawać by się mogło, że montaż klimatyzacji we własnym domu lub w biurze to zbędny wydatek. Nic bardziej mylnego. Urządzenia o optymalnej mocy w stosunku do wielkości pomieszczenia mogą poprawiać komfort życia, zwiększać efektywność w pracy, a także podnieść jakość powietrza. Ogromne znaczenie mają jednak ich parametry. Dowiedz się już dziś, jakie są rodzaje klimatyzacji i jaki model wybrać.