• Aktualności

W pomieszczeniach mieszkalnych najczęściej nie brakuje okna zewnętrznego, dzięki któremu może zostać zachowana wymian powietrza. Jednakże sprawy mają się nieco inaczej, kiedy weźmie się pod lupę hale przemysłowe, sprawa wygląda nieco inaczej. Pracuje w nich bowiem wiele osób, a do tego nierzadko działają maszyny. Dlatego też tak istoty w takich miejscach jest pomiar przepływu powietrza wentylacyjnego.

Sprawnie działająca wentylacja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania i utrzymania należytego stanu technicznego pomieszczenia. Zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, pozwala na wnikanie do wnętrz świeżego powietrza i usuwanie tego zanieczyszczonego. Co więcej, sprawna wentylacja eliminuje ryzyko wilgoci i pleśni. Sprawdź, jak działa wentylacja nawiewno wywiewna i jakie korzyści płyną z jej montażu w pomieszczeniu.

Temperatura w miejscu pracy powinna być przystosowana zarówno do specyfiki wykonywanej pracy, jak i osób, które ją wykonują. Zbyt wysoka bądź zbyt niska temperatura w miejscu pracy może skutecznie uniemożliwiać wykonywanie wielu czynności. W przypadku przestrzeni jak hale produkcyjne czy magazyny, utrzymanie stałej i odpowiedniej temperatury w miejscu pracy może być trudne. Jaka więc jest minimalna temperatura w hali produkcyjnej?

Klimatyzator przenośny jest doskonałą alternatywą dla klimatyzacji tradycyjnej. Chłodzi powietrze w konkretnym pomieszczeniu bez konieczności montowania skomplikowanej instalacji. Jego niewątpliwą zaletą jest również mobilność, ponieważ klimatyzacja przenośna może być ustawiana w wybranym wnętrzu, wedle indywidualnych potrzeb użytkowników. Sprawdź, jak czyścić i odgrzybiać klimatyzator przenośny, aby taki sprzęt mógł działać właściwie.

Klimatyzatory przenośne w ostatnich latach zyskują dużą popularność – jako alternatywa dla tradycyjnych systemów klimatyzacyjnych. Coraz częstsze fale upałów sprawiają, że poszukujemy rozwiązań, które pomogą przetrwać te niekomfortowe temperatury – a klimatyzatory przenośne kuszą wygodą i funkcjonalnością. Dziś właśnie przyjrzymy się bliżej tym urządzeniom i przedstawimy ich wady, zalety i najważniejsze parametry. Spróbujemy także odpowiedzieć na pytanie, czy warto zainwestować w klimatyzator przenośny – by pomóc Państwu podjąć świadomą decyzję.