• Aktualności
  • Czy klimatyzator przenośny jest skuteczny? – Wady i zalety

klimatyzator przenośny czy warto

Klimatyzatory przenośne w ostatnich latach zyskują dużą popularność – jako alternatywa dla tradycyjnych systemów klimatyzacyjnych. Coraz częstsze fale upałów sprawiają, że poszukujemy rozwiązań, które pomogą przetrwać te niekomfortowe temperatury – a klimatyzatory przenośne kuszą wygodą i funkcjonalnością. Dziś właśnie przyjrzymy się bliżej tym urządzeniom i przedstawimy ich wady, zalety i najważniejsze parametry. Spróbujemy także odpowiedzieć na pytanie, czy warto zainwestować w klimatyzator przenośny – by pomóc Państwu podjąć świadomą decyzję.

Klimatyzator przenośny – wady i zalety

Klimatyzator przenośny – jak każdy sprzęt – ma swoje mocne i nieco słabsze strony. Stąd też pragniemy przedstawić Państwu najważniejsze informacje przed zakupem – dla największej satysfakcji z tej inwestycji!

Pilot zdalnego sterowania, czyli urządzenie wielofunkcyjne i jego zalety

Klimatyzator przenośny ma szereg zalet, które bezsprzecznie przyczyniły się do kupowania ich na coraz to szerszą skalę.

  • Mobilność. Jak sama nazwa urządzenia wskazuje, można go łatwo przenosić między różnymi pomieszczeniami czy stanowiskami pracy aby obniżyć temperaturę w konkretnych obszarach
  • Zdalne sterowanie klimatyzatorem to zdecydowanie ogromna zaleta tego typu sprzętu – a wiele zestawów ma pilota do zdalnego sterowania. To wpływa na łatwość i komfort obsługi.
  • Poza tym w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów, klimatyzatory przenośne nie wymagają skomplikowanej instalacji. Wystarczy podłączyć je do zasilania i doprowadzić wodę. Powinni Państwo jednak pamiętać, żeby trzymać się zasad opisanych w instrukcji obsługi.
  • W kwestii montażu istotne jest także to, że klimatyzator przenośny nie wymaga instalacji na ścianie, by następowało chłodzenie pomieszczeń. Oznacza to, że nie muszą martwić się Państwo o ewentualne uszkodzenia powierzchni czy wykonywanie dodatkowych prac budowlanych.
  • Należy również wspomnieć o kwestii finansowej. Zazwyczaj są one tańsze od tradycyjnych systemów klimatyzacyjnych. Ponadto, ze względu na swój wysokowydajny przepływ powietrza, pozwalają na oszczędzenie energii i pieniędzy. Praca klimatyzatora przenośnego jest po prostu bardziej ekonomiczna – jeśli jest on dobrze dopasowany do metrażu pomieszczenia.
  • Niektóre modele często oferują dodatkowe funkcje. Posłużą Państwu więc także jako oczyszczacz powietrza czy jego nawilżacz.
  • Są również idealne dla wynajmujących, którzy nie mogą ingerować w konstrukcję budynku ze względu np. na gwarancję dachu czy brak zgody właściciela budynku. Poza tym, w razie przeprowadzki, bez problemu przetransportują go do nowego lokum.

Zamów klimatyzator już dziś!

Klimatyzatory przenośne i ich słabsze strony

Klimatyzator przenośny ma kilka wad, takich jak wzrost wilgotności powietrza. Wynika to głównie z mało wydajnej wentylacji wyciągowej chłodzonych pomieszczeń, której zadaniem jest usunięcie uzysku ciepła i wilgoci na zewnątrz. Ponadto niektóre modele mogą być głośniejsze, co wpływa na komfort użytkowania, jaki niesie za sobą klimatyzator przenośny.

Wydajność tego sprzętu może być niższa, ale tylko wtedy, kiedy jest on źle dopasowany do rozmiarów wnętrza. Poza tym waga i wymiary tych urządzeń niekiedy utrudniają ich przenoszenie i przechowywanie. Dodatkowo wymagają one dostępu do wody.

Klimatyzator przenośny – wybrać ten najlepszy...

Na co zwrócić uwagę, kupując klimatyzator przenośny? To pytanie z pewnością może pojawić się w Państwa głowach, kiedy planujecie wyposażenie się w taki sprzęt. Przede wszystkim duże znaczenie ma moc chłodnicza – należy ją dopasować do metrażu, jaki ma obejmować powierzchnia chłodzenia. Pamiętajcie Państwo, że chłodzenie hali przemysłowej wygląda zupełnie inaczej niż salonu czy sypialni.

Pamiętajcie Państwo także, że należy wygospodarować miejsce na zewnątrz budynku w celu konserwacji i czyszczenia wnętrza klimatyzatora.

Klimatyzator przenośny – czy warto? Odpowiadamy!

Naszym zdaniem naprawdę warto rozważyć jego zakup. Oczywiście poznali już Państwo wady i zalety tego sprzętu – teraz czas na rozeznanie i dopasowanie modelu do Państwa potrzeb. Bardzo dobrym wyjściem będzie także poznanie, jak działa to urządzenie i czy sprawdzi się w Państwa przypadku. Na przykład klimatyzatory ewaporacyjne przenośne korzystają z wody oraz jej naturalnego procesu parowania.

FAQ:

1. Jakie zalety ma klimatyzator przenośny?

Przede wszystkim wyróżnia go możliwość funkcji sterowania pilotem, nie wymaga instalacji przez fachowców, a jeśli jego moc chłodnicza została dostosowana do metrażu pomieszczenia, to sprzęt ten będzie naprawdę udanym zakupem.

2. Na co musisz uważać, decydując się na klimatyzatory przenośne?

Przede wszystkim może wiązać się to ze wzrostem wilgotności i działać nieco głośniej niż tradycyjne urządzenia tego typu.

3. Czy warto zainwestować w zakup klimatyzatorów przenośnych?

Tak, ponieważ klimatyzatory ewaporacyjne są tanie w eksploatacji a jednocześnie wytwarzają dużo mocy chłodniczej w stosunku do zużycia energii elektrycznej. Dodatkowym atutem jest oczyszczanie powietrza z pyłów, ponieważ przenośny klimatyzator ewaporacyjny pełni również funkcję mokrego filtra.

wróć