• Aktualności

Wydawać by się mogło, że montaż klimatyzacji we własnym domu lub w biurze to zbędny wydatek. Nic bardziej mylnego. Urządzenia o optymalnej mocy w stosunku do wielkości pomieszczenia mogą poprawiać komfort życia, zwiększać efektywność w pracy, a także podnieść jakość powietrza. Ogromne znaczenie mają jednak ich parametry. Dowiedz się już dziś, jakie są rodzaje klimatyzacji i jaki model wybrać.

Mikroklimat w środowisku pracy to problem, jaki musi brać pod uwagę każdy przedsiębiorca i inwestor podczas projektowania budynków firmowych. Klimat wewnętrzny wpływa nie tylko na żywotność stosowanych narzędzi czy maszyn, ale przede wszystkim na zdrowie oraz samopoczucie zatrudnionych ludzi. Dowiedz się, jak wielkie znaczenie mają odpowiednie warunki w miejscu pracy.

Każdy zakład przemysłowy powinien posiadać odpowiedni klimat – wiąże się to nie tylko z samopoczuciem i zdrowiem pracowników, ale również poprawną pracą urządzeń, a nawet bezpieczeństwem. Z tego względu przy projektowaniu obiektu trzeba wziąć pod uwagę obciążenie cieplne budynku. W poniższym tekście sprawdzimy, jak skutecznie je zmniejszyć.

Klimatyzatory przemysłowe spełniają po części te same zadania, co urządzenia domowe – regulują temperaturę w fabrykach czy zakładach, gdzie procesy technologiczne generują duże ilości ciepła.

Nieprawidłowe działanie urządzeń chłodniczych jest bardzo kosztowne dla przedsiębiorstwa - sprawdź jak właściwie korzystać z klimatyzacji przemysłowej!