• Aktualności

Wielu osobom eksploatacja klimatyzacji kojarzy się co prawda z przyjemnym chłodem w najbardziej upalnych dniach lata, lecz także ze stosunkowo wysokimi kosztami eksploatacji. Czy to prawda? Do niedawna zdecydowanie tak. Niskiej klasy urządzenia o przeciętnej wydajności w stosunku do poboru energii podnosiły rachunek za energię elektryczną wielokrotnie. Teraz jest inaczej – w domach i firmach coraz częściej spotykana jest klimatyzacja energooszczędna o wielu zaletach. Oszczędność jest tylko jedną z nich.

Sezonowe ogrzewanie dużych pomieszczeń warsztatowych jest kosztowne, a przy tym także mało efektywne. Istotnym problemem są stale otwarte drzwi wjazdowe i okna, przez co ciepło emitowane np. przez grzejniki bardzo szybko ucieka na zewnątrz. Są jednak urządzenia przeznaczone wyłącznie w tym celu. Jest to nagrzewnica do warsztatu, która może stanowić jedyne źródło ciepła do ogrzewania pomieszczeń warsztatowych. Jak wybrać odpowiednią? Podpowiadamy!

Niewielu właścicieli prywatnych domów oraz przedsiębiorców ma świadomość tego, że większa moc klimatyzatora nie równa się lepszej efektywności działania, a niższa – mniejszym rachunkom. Urządzenia te, głównie z uwagi na charakterystykę ich pracy, należy dostosować idealnie do chłodzonego (czasami także ogrzewanego) pomieszczenia. W ten sposób korzystający zyskuje wysoką wydajność, niski poziom emitowanego hałasu oraz niższe koszty bieżące. Jaka moc klimatyzatora będzie odpowiednia?

Nagrzewnice to urządzenia, które, jak sama nazwa wskazuje, służą do podwyższania temperatury w całym pomieszczeniu bądź tylko w określonych strefach. Ich zastosowanie jest w zasadzie nieograniczone – służą od lat w garażach, jak i w obiektach sportowych oraz halach produkcyjnych. Wielu przedsiębiorców jeszcze przed ostatecznym zaprojektowaniem systemu zastanawia się, czy nagrzewnica gazowa jest bezpieczna i czy stanowi dobrą alternatywę dla elektrycznej.

Klimatyzatory przenośne i stacjonarne są niezwykle popularne wśród osób prywatnych oraz przedsiębiorców. Wszyscy doceniają ich ponadprzeciętne możliwości schładzania każdego pomieszczenia czy funkcję użytkowania urządzenia w trybie ciągłym. Na rynku znajdziemy kilka modeli różniących się budową oraz wydajnością. Ich cechą wspólną jest generowany hałas o różnym natężeniu. Jaka głośność klimatyzacji jest odpowiednia? Odpowiadamy!