PRODUKCJA ZWIERZĘCA

Wentylacja chlewni

Nasze produkty, których przeznaczeniem jest wentylacja chlewni oraz chłodzenie chlewni i obiektów inwentarskich dla trzody chlewnej (prosięta, warchlaki, tuczniki i lochy) wykonane są z tworzyw odpornych na korozje.

System, dzięki któremu będzie zapewniona właściwa wentylacja chlewni i chłodzenie chlewni przy jednoczesnym utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia powietrza są niezbędne, aby zwiększyć współczynnik konwersji paszy, ponieważ tylko wtedy, gdy temperatura, wilgotność i liczba wymian powietrza w jednostce czasu są pod stałą kontrolą i mieszczą się w granicach norm dobrostanu, umożliwiają zmaksymalizowanie wydajności produkcji, która jest wynikiem dobrego stanu zdrowia zwierząt.

 

Wentylacja kurnika - przemysł drobiarski

Oferujemy szeroką gamę produktów wykorzystywanych w procesach takich jak wentylacja kurnika i chłodzenie kurnika z zastosowaniem procesu odparowania wody, a tym samym obniżeniem temperatury powietrza przepływającego w sposób wymuszony przez panele celulozowe,  aby pomóc właścicielom gospodarstw zapewnić najlepsze warunki  klimatyczne zwierzętom, a tym samym zwiększyć wydajność produkcyjną.

Warunki klimatyczne wewnątrz kurnika mają bezpośredni wpływ na wydajność produkcyjną a prawidłowe chłodzenie, nawilżanie i wentylacja kurnika wewnątrz, jest kluczem do poprawy współczynnika konwersji pasz w  każdej hodowli.

Współczynnik konwersji paszy -  jest to jednostka paszy którą zwierzę musi spożyć aby „wyprodukować”  1 jednostkę produkcyjną (masa mięsa lub liczba jaj) . Oznacza to, że im większy współczynnik konwersji paszy, tym szybszy zwrot inwestycji dla rolnika.

Zarówno dla brojlerów i niosek współczynnik konwersji paszy można zwiększyć, zapewniając właściwą wentylację i odpowiedni poziom nawilżenia powietrza, bez konieczności przerw produkcyjnych w najcieplejszych  okresach lata, jak ma to miejsce w przypadku wielu gospodarstw.

Nasze urządzenia, które można stosować w wentylacji kurników, zostały zaprojektowane i wyprodukowane tak aby w ekonomiczny i ekologiczny sposób zapewnić dobrostan zwierzętom, ponieważ wiemy jak niebezpieczny jest stres cieplny zwierząt który może wystąpić, gdy warunki w obiektach inwentarskich nie spełniają odpowiednich norm.

Warunki atmosferyczne na zewnątrz pomieszczeń mogą być zmienne, ale warunki w pomieszczeniach produkcyjnych muszą być optymalne dla poszczególnych grup zwierząt, jeśli o to nie zadbamy, może doprowadzić to do zmniejszenia produkcji a w ostateczności do utraty pogłowia.  

Oferujemy szeroką gamę produktów które umożłiwiają chłodzenie kurnika oraz wentylacja kurnika dla przemysłu drobiarskiego (dla brojlerów, niosek i hodowli zarodowych), z wielu wersjach, rozmiarach oraz mocach silników.

Wentylacja obory - przemysł mleczarski

Wiemy, że właściwa wentylacja obory i chłodzenie obory w hodowli krów mlecznych jest kluczowym czynnikiem w celu zwiększenia współczynnika konwersji paszy. Udowodniono, że krowy mleczne bytujące w odpowiednich warunkach klimatycznych rzadziej zapadają na choroby i produkują więcej mleka, łatwiej się zacielają, mają wolniejsze oddechy.

Wentylacja obory oraz chłodzenie obory zapewniające odpowiednie warunki klimatyczne pozwala uniknąć stresu cieplnego zwierząt, w ten sposób zwiększając ogólny wynik produkcyjny gospodarstwa i pozwalają zmaksymalizować zwrot z inwestycji. 

Jeśli warunki mikroklimatyczne w pomieszczeniach produkcyjnych nie spełniają odpowiednich norm i brakuje prawidłowych ilości powietrza w  chłodzeniu obory oraz wentylacja obory, spowoduje to wydłużenie czasu produkcji, zmniejszenie produkcji lub utratę pogłowia.

Urządzenia HITEXA nawet w bardzo gorące dni są w stanie umożłiwić chłodzenie obory, wentylacja obory również zostanie zachowana zapewniając: odpowiednią temperaturę i wilgotność, tak aby przy minimalnych nakładach w chłodzenie, w ekologiczny sposób zmaksymalizować zwrot inwestycji dla hodowców.

Nasi klienci doceniają nasze wsparcie zarówno w doradztwie w procesie sprzedaży oraz w działaniach po sprzedażowych, w tym organizacji logistyki i dostawy części zamiennych.

 

Jaka jest suma 6 i 3?
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.