WENTYLACJA HAL PRODUKCYJNYCH

Odpowiednia cyrkulacja i nawilżenie powietrza to kluczowe czynniki, które wpływają na zdrowie i efektywną pracę Twoich pracowników.

Oferujemy szeroki asortyment produktów zaprojektowanych i wyprodukowanych aby zapewnić najlepsze rozwiązania klimatyzacyjne do pomieszczeń pracy.

Klimatyzacja hali produkcyjnej

Ilość rozwiązań, jakie oferuje wentylacja i chłodzenie hal produkcyjnych, powinna być dostosowana do czynników i potrzeb konkretnego klienta. Chętnie doradzimy Państwu i pomożemy podjąć decyzję co do specyfiki i najbardziej optymalnej opcji rozwiązania tego problemu. Czym innym jest bowiem wentylacja ogólna, a czym innym strefowa lub stanowiskowa wentylacja hal produkcyjnych. Wszystkie one jednak mają bardzo podobne funkcje, do których należą między innymi: ochrona zdrowia pracowników przed zanieczyszczeniami, alergenami i mogącymi dostać się do powietrza toksynami, zapobieganie pożarom i eksplozjom spowodowanym przez nagromadzenie ciepła lub substancji łatwo ulegających zapłonowi, spowolnienie zużycia części maszyn produkcyjnych.

Firma HITEXA to zespół fachowców, którzy od lat zajmują się klimatyzacją, wentylacją i ogrzewaniem pomieszczeń. Dzięki temu doświadczeniu, możemy Państwu zaoferować wydajne chłodzenie hali produkcyjnej, niezależnie od przeznaczenia pomieszczenia. Największą zaletą klimatyzatorów ewaporacyjnych jest możliwość schłodzenia dużej powierzchni w stosunkowo krótkim czasie. Wbrew pozorom, wentylacja hali przemysłowej nie musi pochłaniać dużych kosztów eksploatacyjnych, warto zatem zadbać o optymalizację własnych systemów wentylacji. Aby wentylacja hal produkcyjnych była skuteczna, należy wziąć pod uwagę nie tylko zapotrzebowanie cieplne danego budynku, ale również zyski ciepła powstające na skutek działania maszyn i urządzeń oraz obecności ludzi. Firma HITEXA oferuje chłodzenie hali produkcyjnej z uwzględnieniem właściwej oraz efektywnej dystrybucji powietrza w dużej przestrzeni.

Chłodzenie hal produkcyjnych - zalety

Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż wysoka temperatura oraz wilgotność powietrza w okresie letnim nie sprzyjają zadowoleniu pracowników, dlatego robimy co w naszej mocy, aby wentylacja hali przemysłowej w maksymalnym stopniu poprawiała warunki pracy. Właściwe chłodzenie hali produkcyjnej znacznie zwiększa komfort pracy, co bez wątpienia wpływa na wydajność oraz efektywność pracowników. Odpowiednia wentylacja hali produkcyjnej może również oddziaływać na poprawne funkcjonowanie urządzeń produkcyjnych. Podejmowane przez nas działania mają na celu nie tylko zapewnienie odpowiedniego chłodzenia hali produkcyjnej, ale również troskę o minimalizację kosztów eksploatacyjnych. Należy mieć na uwadze, że klimatyzacja hali produkcyjnej ma za zadanie nie tylko zwiększenie komfortu pracowników, ale również niwelowanie skutków zanieczyszczonego powietrza nadmuchiwanego do hali produkcyjnej.

Jak działa klimatyzator przemysłowy?

Wiemy już, jakie są zalety klimatyzatora ewaporacyjnego – jednak w jaki sposób działa to urządzenie? Klimatyzator przemysłowy składa się z chłodzących paneli celulozowych, które są nawilżane wodą spływającą podczas pracy urządzenia. Panele te zasysają gorące i suche powietrze, które schładzane jest podczas kontaktu z wodą poprzez odparowywanie, czyli ewaporację. Dzięki temu procesowi do pomieszczenia przedostaje się wyłącznie świeże, natlenowane, schłodzone i nawilżone powietrze, które pozbawione jest wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Klimatyzator ewaporacyjny korzystnie wpływa zarówno na zdrowie pracowników, jak i na działanie maszyn przemysłowych. W tego typu urządzeniach nie stosuje się szkodliwych dla środowiska gazów chłodniczych, a w porównaniu z tradycyjnym klimatyzatorem emisja dwutlenku węgla do atmosfery wynosi jedynie 10%.

Ewaporacja jest procesem prostym i obecnym w naszym życiu nie od dziś. Nie ulega wątpliwości, że woda ma działanie chłodzące, co możemy zauważyć między innymi podczas pobytu nad morzem. W podobny sposób działa klimatyzator przemysłowy, który jest produktem ekologicznym, zużywającym podczas pracy około 80% mniej energii elektrycznej niż klimatyzator tradycyjny. Co więcej, jest on urządzeniem, które w krótkim czasie potrafi schłodzić dużą powierzchnię, dlatego doskonale sprawdzi się na hali produkcyjnej. Obecność urządzenia jest prawie niezauważalna, lecz wyraźnie odczuwalna – znacząco podnosi jakość pracy, działając cicho i dyskretnie.

Wentylacja hali przemysłowej - oferta firmy Hitexa

Firma HITEXA to gwarancja jakości oraz profesjonalnej obsługi. Nasza doświadczona załoga z przyjemnością doradzi Państwu wybór optymalnych rozwiązań, aby wentylacja funkcjonowała w sposób satysfakcjonujący oraz zgodny z Państwa potrzebami. Naszą pracę wyróżnia indywidualne podejście do każdego zlecenia, gdyż właściwe chłodzenie hali produkcyjnej powinno być dostosowane do specyfiki danego obiektu. Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane wentylacją hali na najwyższym poziomie – firma HITEXA zapewni Państwu szereg optymalnych rozwiązań.